TERMİNAL

Amacımız, hizmet kalitemizi yükseltmek, yolcu ve firma çalışanlarının ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda rahat ve güvenli bir ortam sağlayarak yolcu ve firma çalışanlarının memnuniyetlerini en üst düzeye çıkarmaktır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan sözleşme ile Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali 01.03.2010 tarihinde Belsan A.Ş. tarafından (yüklenici sıfatıyla) işletilmeye başlanmış olup, 09.07.2015 tarihli sözleşme ile işletme süresi 3 yıl daha uzatılmıştır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin açtığı ihaleye katılmak suretiyle işletmeciliği yüklenilen işin konusu adı geçen sözleşmede şu şekilde açıkça zikredilmiştir; “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin mülkiyetinde olan Şehirlerarası Otobüs Terminalinin tüm açık ve ortak kapalı alanları ile yeşil alanlarının, temizlik, güvenlik, her türlü bakım, onarım, işletme işleri giriş çıkış kontrol işlerinin yapılması karşılığında, Otogar giriş-çıkış ücretleri ve otopark ücretinin işletmeci tarafından tahsil edilmesi suretiyle yapılacak Şehirlerarası Otobüs Terminalinin işletilmesi işidir.”

Modern mimarisi ile günlük 18.000 kişiye hizmet veren terminal, bünyesinde bulundurduğu 58 adet işyeri ile tüm konuklarına eksiksiz hizmet vermektedir. İki kattan oluşan terminalin üst katından şehirlerarası ulaşım, alt kattan ise ilçe ulaşım hizmetleri sağlanmaktadır. İki adet açık otoparkı bulunan terminalde, yolcu karşılamak ve uğurlamak huzurlu bir şekilde yapılabilmektedir.

ŞİKAYET VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN
BELSAN A.Ş. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURULUŞUDUR.
© Designed by Teknar Teknoloji