Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşımada Gece Uygulamasına devam ediliyor

Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşımada Gece Uygulamasına devam ediliyor


Ramazan ayının gelmesi münasebetiyle toplu taşımada yeni kararlar alındı. Özellikle gece vakitlerinde vatandaşların mağdur olmaması için 5 ana hatta 24 saat toplu taşıma hizmeti verilecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından alınan karar çerçevesinde 5 ana hatta 24 saat hizmet verecek olan hatlar şu şekilde;

73 G (Abide-Karaköprü Cemre tesisleri)

33 G (AkabeTOKİ-Abide)

90 G (Osmanbey-Abide)

43 G (Eyyübiye/Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi-Abide)

63 G (Abide-Balıklıgöl) 

Ayrıca 24 saat hizmet verecek otobüslerin Hareket kalkış noktaları ise Toplanma merkezi 2 olarak belirlendi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan BELSAN Genel Müdürü Nusret Urmak, 11 ayın sultanı Ramazan ayını idrak ediyoruz. Tüm hemşerilerimizin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin almış olduğu karar neticesinde ulaşımda 5 ana hatta 24 saat hizmet vereceğiz. Ramazan ayına özel tüm hatlarımız ilk 15 gün saat 24:00' a kadar, son 15 gün ise saat 01:00'a kadar hizmet verecektir. Ayrıca 33,43,73,90 hatları 24 saat kesintisiz olarak 60 Dk ara ile çalışacak, 63 Ring hattı ise 30 dakikalık ara ile 24 saat hizmet verecektir. Bu uygulamadan dolayı vatandaşlarımızın da memnun kalacağını temenni ediyoruz. Yine Ramazan ayında özellikle iftar saatlerine yakın toplu taşıma araçlarımızın tümünde vatandaşlarımıza ikramlarda bulunuyoruz. Bu uygulamalarımız Ramazan boyunca devam edecektir, dedi.